Geoblog.pl    MonsieurLoki    Podróże    Londyn w 3 dni    Lot Katowice - Luton

Lot Katowice - Luton

Wielka Brytania
Wielka Brytania, Luton Airport

Pierwszy dzień podróży :

Jako, że korzystaliśmy z tanich linii lotniczych wylot mieliśmy wcześnie rano z lotniska w Katowicach. Od roku korzystamy z jednego krakowskiego przewoźnika, który jako mała prywatna firma świadczy usługi na trasie Kraków - lotniska. Do tej pory za każdym razem jeździliśmy tylko we dwójkę i to za 50 złotych od osoby (w przypadku Katowic). Wydaje mi się, że stawka całkiem dobra. Druga sprawa jednak .... jak im się to opłaca ?!, ale o to akurat nigdy nie pytamy:) Kierowca odbiera nas spod domu, zawozi na lotnisko, a w powrotną drogę, gdy my lądujemy, on już grzeje silnik swojej maszyny pod terminalem A.

Po przylocie na lotnisko Luton musieliśmy się dostać do Heathrow, gdyż czekali tam na nas znajomi. Dostać się na Heathrow można na kilka sposobów. Najlepszą okazał się autokar który kosztował 20 funtów od osoby. W porównaniu z innymi opcjami okazał się bodajże najwygodniejszą i najtańszą. Odradzał bym pytanie o stawki lokalnych taxówkarzy. Głównie są to reprezentanci rasy kolorowej i niestety zwykłe pytanie " Ile kosztuje przejazd do Heathrow" może zamienić się w niekończącą się dyskusję. To właśnie przydarzyło się nam. Natrętny taxówkarz kręcił się za nami przez 10 minut próbując przekonać, iż 60 funtów na lotnisko Heathrow, to świetna opcja. Zrobiło się nieprzyjemnie, gdy do niego dołączył pseudo manager, który również twierdził, że zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu i pieniędzy. Czyżby? Nam się nie spieszyło.

Możecie również skorzystać z pociągu. Jedzie niestety tylko do centrum a tam musicie się przesiadać. Pierwszy dzień jest zawsze szalony i niepewny, więc opcja autokaru jest bardzo wygodna. Czas podróży to ok 40-60 minut.

MonsieurLoki
Kamil P.
zwiedził 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 6 wpisów6 0 komentarzy0 32 zdjęcia32 0 plików multimedialnych0

01.05.2009 - 03.05.2009